logo

Detlon proponuje ewidencja czasu pracy kierowcy.

logo

Usługi transportowe są podstawowym elementem funkcjonowania praktycznie każdej działalności, tymczasem my jako zarządzający marką, rzadko jesteśmy w stanie monitorować aspekt logiczno-transportowego osobiście. Warto zaznaczyć, że tego typu kontrola w firmie jest zgodna z obowiązującym prawem, jakie gwarantuje ochronę spraw prywatnych oraz państwowych przedsiębiorstw, ale także bierze odpowiedzialność za bezpieczeństwo pracowników firm.

Zaprojektowano wiele systemów służących do ewidencji pracowników, jednak każdy z nich ma na celu nie tylko obliczanie czasu pracy kierowców, ale również monitorowanie całego procesu logistycznego w tym wykorzystanie pojazdów, ich dostępność, lub też zużycie paliwa.

Kroki te,głównie mają podstawę w na sczytywaniu danych z kart kierowcy przynajmniej raz na niespełna 30 dni albo w szczególnych przypadkach częściej. System ten jest bardzo ważny, w przypadku gdy chodzi o organizowanie rozkładu jak również rozliczania czasu pracy kierowców. Daje także możliwość sporządzenia indywidualnego rozkładu czasu pracy, w którym godziny rozpoczynania i kończenia pracy mogą się zmienić, a mimo kolejnego zapoczątkowania etatu w tej samej dobie, nadgodziny nie są naliczane.

Arcyważną rzeczą w logistyce jest harmonogram oraz linie regularne do 50 km. Dzięki harmonizacji pracy kierowców jesteśmy w stanie oszacować zbliżony czas potrzebny do finalizacji transakcji, obejmujący ilość odbytych kilometrów oraz czas przeznaczony na wytchnienie. Nie należy zapomnieć jednak o tym, że plan oraz czas pracy kierowców musi pokrywać się prawami obowiązującymi normami na terenie naszego kraju oraz w Unii Europejskiej. Przykładowo dobowy czas prowadzenia między dwoma dniami odpoczynku nie może przekraczać niż 9 godzin. Respektując te przepisy, mamy prawie pełne przekonanie efektywnej pracy, w rezultacie również przydatnych transakcji.

logo
Powered by Sushi Restauracje